14650606_1236126219794812_6123006273621766330_n
9 shenjat që tregojnë se diçka nuk është në rregull me shëndetin tuaj

Çfarë është duke u përpjekur të ju tregojë trupi juaj? Nga thonjtë e brishtë e deri tek kapsllëku, mjekët zbulojnë...

14650340_1238542746219826_5187934918282574668_n
100 këshilla speciale për një zemër të shëndetshme

A e dini se më shumë se 51 milionë gra në Amerikë vuajnë nga sëmundjet e zemrës? Dhe se më...

download
Djersitja dhe sëmundjet e zemrës

Të mbushesh me djersë të ftohta, është një simptomë e atakut në zemër. Mund të jeni papritur në ankth, të...

images
Migrena dhe problemet në zemër

Migrena është një nga sëmundjet më të përhapura të dhembjes së kokës. Sipas zbulimeve të shumta në momentin e një...

07-13-things-cardiologist-smoking
Depresioni si simptomë paralajmëruese e problemeve në zemër

Depresioni dhe sëmundjet e zemrës janë sëmundjet më të zakonshme kohëve të fundit. Këto sëmundje janë shumë të përhapura në...

images
Vështirësitë në frymëmarrje si simptomë paralajmëruese e problemeve në zemër

Ju e konsideroni veten se  jeni në gjendje të mirë shëndetësore,  jeni aktiv, bëni ushtrime të ndryshme, dhe pastaj një...

migrena
Marramendja si simptomë paralajmëruese e problemeve në zemër

Marramendja është një nga simptomat që shfaqet për shkak të gjendjeve të ndryshme shëndetësore, jo domosdoshmërisht të lidhura me problemet...

download
Këmbët e ënjtura si simptomë paralajmëruese e problemeve në zemër

Enjtja e këmbëve mund të ndodhë për arsye të ndryshme, si shtatzënia, venat me variçe, etj.  Gjithashtu mund të jetë...

how-to-combat-tiredness-704x400
Lodhja si simptomë paralajmëruese e problemeve në zemër

Lodhja është një gjendje që prek pothuajse të gjitha grupmoshat, ndërkohë me neglizhimin e saj  mund të mbarten probleme të...

doctor-discusses-heart-disease-516568
Nëntë shenjat që tregojnë se keni probleme në zemër

Statistikat e ndryshme në gjithë botën tregojnë se numri i të prekurve nga ataku kardiak është rritur  nga viti në...